تبلیغات
مرجع اطلاعات - راههای تسلط بر دیگران

مرجع اطلاعات

راههای تسلط بر دیگراندر زندگی جذب، غلبه و تسلط بر دیگران اگر درست پیاده شود، عملی است مثبت نه منفی. در صورت کسب این مهارت می توانید به روابط دوستانه و شغلی خود استحکام بیشتری ببخشید. به منظور نیل به این هدف می توانید از راهکارهای زیر استفاده کنید:

ادامه متن در ادامه مطلب

آموزش اینتر نت
بسته آموزش جامع اینتر نت در 2 CD
5,000 تومان
مترجم متن 16 زبان , حتی فارسی
مترجم متن 16 زبان زنده دنیا حتی فارسی ، سازگاری كامل با محیط های مختلف
4,500 تومان
آموزش ویندوز ویستا
آموزش ویندوز ویستا در دو سطح مقدماتی و پیشرفته برای حرفه‌ای ها
4,500 تومان
بهترین مجموعه فشرده آموزشی كامپیوتر(The Best Learning Pack)
این مجموعه امكان استفاده بهتر از بخشهای مختلف كامپیوتر را به كاربر می دهد
6,490 تومان
آموزش بانک اطلاعاتی SQL Server 2008
مدیریت استفاده از امکانات، امنیت داده ها، دیتاتایپ ها، اتوماسیون و...اوریجینال
5,000 تومان
آموزش Recovery
آموزش نرم افزارهای قدرتمند بازیابی اطلاعات همراه با نرم افزارهااوریجینال
5,000 تومان
آموزش پریمایر CS3
کنترل دوربین فیلمبرداری با پریمایر، کار کردن با صوت،ساخت انمیشین و...اوریجینال
5,000 تومان
مهارتهای هفتگانه بین المللی(ICDL)
آموزش مهارتهای هفتگانه بین المللی(ICDL)در 7 سی دی اورجینال
12,000 تومان
Visual C# آموزش
بیش از 10 ساعت آموزش Visual C# از مقدماتی تا پیشرفته در 3 سی دیاوریجینال
6,500 تومان
آموزش پیشرفته نورپردازی محیط در 3DMAX
آموزش کامل نورپردازی یک محیط کامل در 3DMAX
6,500 تومان
آموزش Flash CS4 - Dreamweaver CS4 - Fireworks CS4 ...
شامل آموزش نرم افزارهای فوق ویرایش CS4 در قالب 2 DVD محصول شركت خارجی Lynda است
8,000 تومان
آموزش زیرنویس كردن فیلمهای DVD
آموزش زیرنویس كردن فیلمهای دی وی دی به همراه نرم افزار های مربوطه و ...
6,500 تومان
آموزش Visual Basic 6
مدیریت کنترلها،ساخت منوها،کنترل برنامه، کار با فایلها، چاپ خروجی و...اوریجینال
5,000 تومان
Implementing, Managing, and Maintaining a Network Exam 70-291
آموزش جامع پیاده سازی ، مدیریت و نگهداری از یک شبکه از سری آزمون های MCSE Exam
3,500 تومان
آموزش طراحی صفحات وب
آموزش طراحی صفحات وببه همراه نرم افزاربه صورت Multimedia
5,000 تومان

گام اول:

در واقع کسب مهارت تسلط بر افراد کار دشواری نیست. البته در این راه باید یه مقدار زرنگ تر از دیگران باشید و از یک سری اصول آن پیروی کنید. تا به حال فکر کرده اید که چطور و چرا بعضی از مردم به راحتی تحت پیروی کسان دیگر قرار دارند؟ رکن اساسی موفقیت در این راه این است که نباید طوری رفتار کنید که نفر مقابل شما به هدف اصلی شما پی ببرد.

گام دوم:

راه رسیدن به این هدف فرمول پیچیده ای ندارد. اولین قانون آن این است که بدانید نمی توانید هیچگاه به زور کسی را مطیع خود سازید، چرا که به زور کاری را انجام دادن یک نوع زورگیری محض است نه تسلط. در ابتدا باید طوری رفتار کنید که ظاهرا" بر خلاف میل درونی و واقعی شما باشد، ولی چاره ی دیگری ندارید، در این جاست که نفر مقابل شما تصمیم می گیرد تا به شما برای رسیدن به نیتتان کمک کند.

گام سوم:

در اصل، شما باید با نحوه رفتار و برخوردتان اعتماد طرف مقابل را جلب کنید. ( طوری که او مطمئن شود قصد ضرر رساندن به او را ندارید و کاملا" فردی صادق هستید). جهت کسب اطمینان و اعتماد طرف مقابل، باید با احتیاط پیش بروید. رابطه ای صمیمی با او ایجاد کنید و از محاسن وی تعریف کنید. دقیقا" پس از چندی که معتمد بودن خود را در دید نفر مقابل احساس کردید می توانید هدف اصلی خود را اجرا کنید!

گام چهارم:

اگر نفر شما همکارتان باشد، با بازی با کلمات و در کمال احترام از او خواهش کنید که اگر می تواند یک فنجان چای یا قهوه برایتان بیاورد؛ برای مثال این طور بگویید: "آقای رضایی می دانم که خیلی مشغول هستی و رئیس کلی کار برای تو گذاشته ولی احساس می کنم کافئین خونم پایین آمده و دقیقا" وسط کارم است و نمی توانم آن را نیمه کاره رها کنم، می توانم از تو خواهش کنم یک فنجان قهوه برایم بیاوری؟" 90 درصد او اینکار را می کند مگر اینکه خیلی آدم بد جنسی باشد!

گام پنجم:

در مرحله بعد از حس صمیمی بودن وی با خود مطمئن شوید. بطور مثال، از او بخواهید که بعد از اتمام کار روزانه با هم به یک باشگاه ورزشی تنیس بروید، حتی نظر او را در مورد یک باشگاه خوب جویا شوید و پیشنهاد دهید که به باشگاه پیشنهادی او بروید. در قدم بعدی اگر او در بازی خود مهارت زیادی داشت از او  البته اغراقانه! تعریف کنید، بطور مثال: "می دانستی تو در این بازی خیلی ماهری و این یک استعداد ذاتی و مادرزادی است که در تو از کودکی بوده"

گام ششم:

بعد از اتمام ورزش خود قدم بعدی این است؛ ابتدا مطمئن شوید یه مقدار پول همراهتان است، سپس به دوستتان بگویید: "چقدر برای ثبت نام در این باشگاه هزینه کرده ای، می آیی به دفتر بروم و من هم ثبت نام کنم" موقع پرداخت، پول خود را از جیب بیرون بیاورد، در اینجاست که رفیق شما به حساب آشناییت با باشگاه نمی گذارد شما پولی بدهید! البته این کار خیلی پستی است و من خودم هیچ وقت دوست ندارم کسی دائما" به من دستور بدهد یا چیزی بخواهد، در این حالت است که با تکرار این قضایا به رفاقت بینمان  شک می کنم.

گام هفتم:

در راه تسلط به دیگران همواره باید توجه کنید که هدف شما دشمن کردن دوستان و رفقای شما نباشد و این مهارت خود را در راه منفی و یا اثرگذاشتن منفی در زندگی و روحیه دیگران بکار نبرید. خود من سالها پیش حدود 25 سال قبل ناآگاهانه با اجرای غلط و افراطی این هدف باعث اختلاف و بحث دو نفر از دوستان صمیمی ام  شدم که البته خود آنها بعد از این همه سال نمی دانند که جرقه ی این آتش اختلاف را من به راه انداختم! خیلی ناراحت کننده است. پس باز هم یادآوری می کنیم که استحکام در روابط را محور اصلی هدف جذب دیگران و تسلط بر آنها قرار دهید.

نکاتی مهم در این مورد:

  • در چگونگی ادای کلمات در این راه،  همواره ادب و نزاکت را رعایت کنید.
  • در موارد لازم قدرانی و سپاس خود را ابراز کنید.
  • یکی از مزیتهای جذب و تسلط بر دیگران این است که در مواقعی که موردی به میل شما نیست با این روش می توانید دیگران را به طرف تمایل و هدف خود سوق دهید.
منبع : مردمانطبقه بندی: روشهای موفقیت، 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 20 دی 1388 توسط مونا | نظرات ()
موضوعات
پیوندهای روزانه
مطالب اخیر
آرشیو مطالب
نویسندگان
صفحات جانبی
ابر برچسب ها
پیوند ها
نظر سنجی
آمار سایت